Adrasan Tekne Turu

Adrasan Sahilinden 2 yöne doğu günübirlik tekne turları düzenlenmektedir. Bunlardan birincisi Suluada Tekne Turları ikincisi ise (Olimpos yönüne) koylara yapılan tekne turlarıdır. Bunlar dışında izinli bölgeler için özel dalış ve gezi teknesi kiralamakta mümkündür. Adrasan sahile indiğiniz zaman öbek öbek toplanmış günübirlik tur teknelerini görürsünüz. Bu tekneler her iki taraf turları içinde sabah 10.00 - 10.30 saatleri arasında hareket etmektedir.

Dilerseniz Adrasan'da aileniz veya arkadaş grubunuza özel tekne kiralayabilirsiniz. Bunun için 2 yol izleyebilirsiniz. İnternetten ulaşacağınız tekne kaptanı telefonları ile irtibata geçebilirsiniz. Aradığınız kaptan dolu olsa bile Adrasanlı kaptanlar dayanışma sergilediği için sizi muhakkak boş olan bir tekneye, kaptanına yönlendirecektir. Daha küçük boyutlu tekne kiralamak için Adrasan Sahilde yüzünüz denize doğru durduğunuz zaman koyun sağ tarafında kalan Balıkçı Koyuna gitmektir. Burada pat pat diye tabir edilen tekneleriyle ilgilenen kaptan bulabilir onlarla teknelerini görüp pazarlık yapabilirsiniz.

Suluada Tekne Turu

Suluada Tekne Turları 2019 yılı kişi başı fiyatı ortalama 80.00 TL dir. Bu hizmetin içinde balık, salata, makarnadan oluşan öğle yemeği, öğleden sonra çay ve bisküvi, akşam üstü meyva (genellikle karpuz) servisi dahildir. İçecekler çok aşırı olmayan fiyatlarla ek ücrete tabidir. Suluada tekne turları sabah kalkış 10.00 akşamüstü dönüş 17.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler yaklaşık saatlerdir.

Suluada tekne turunda adada yaklaşık dört yere uğranmaktadır. Bunlar Suluada'da bulunan 2 adet plaj, tatlı su kaynağı ve mağaralardır. Tekneler hava durumuna göre öğle yemeği için adanın karşısında bulunan Amerikan Koyuna gidip gelmektedir. Suluada yüzmeye doyulmayacak plajlara ve denize sahip. Varsa yanınızda deniz gözlüğü, şnorkel ve palet götürmeyi unutmayınız.

Adrasan Koyları Tekne Turu

Adrasan'nın Kemer, Olimpos yönünde 5 den fazla güzel koy bulunmaktadır. Bunların en önemlileri ve teknelerin uğradıkları koylar;

1. Akseki Koyu

2. Korsan Koyu

3. Yalancı Koy

4. Sazak Koyu

5. Ceneviz Koyu

Tur tekneleri yüzme zamanlarının daralmaması için genellikle bu koylardan 3 veya 4 tanesine uğramaktadır. Bunu tekneye binerken öğrenebilirsiniz. Bu tekne turlarında da fiyatlar ve verilen hizmetler Suluada tekne turları ile aynıdır. Kişi başı 80.00 TL olan fiyatlara yemek, çay ve meyve ikramı dahildir. İçecekler ekstra fiyata dahildir. Teknelerde içecek fiyatlarının çok fahiş olmadığını söyleyebiliriz. Adrasan Tekneleri yanında su getiren müşterilerine hoş görülü davranmaktadır. Tekneler sahili olmadığı için Korsan Koyu hariç diğer koylarda sahile yanaşıp müşterilerinin karaya çıkmasını sağlamaktadır. Derin sularda yüzme bilmeyenler için teknelerde can yeleği ve yüzme makarnası verilmektedir. Müzik (bol baslı) ve köpük partisi teknelerin diğer hizmetleri.

Adrasan Tekne Turu Resimleri

adrasan balıkçı koyu
adrasan tekne turu
adrasan tekne turu
adrasan tekne turu
adrasan tekne turu
adrasan tekne turu

Adrasan Tekne Turu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa