atatürk kültür parkı banner

Atatürk Kültür Parkı

Antalya ilinin Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde kalan Atatürk Parkı, Antalya'nın kordonboyu olarak nitelendirilebilecek olan kısmında Konyaaltı caddesi ile dünyaca ünlü Antalya Falez'lerinin arasında yer alır. Olağanüstü görsel manzaralar eşliğinde, doğanın yeşil enerjisi ve Akdeniz'in müthiş mavilikleriyle ilerleyen Atatürk Kültür Parkı adeta şehir merkezi konumundaki Kaleiçi'ne kadar devam eder.

Yemyeşil bir alan içerisinde farklı yürüyüş yollarıyla başka başka güzellikleri gözlerinizin önüne seren, yorulunca şehre bir nefes molası ile park içi oturma alanlarında dinlenebilmenize olanak sağlayan Atatürk Kültür Parkı her yaştan insana hitap eden yapısı ile, keyif, huzur, dinlence, eğlence, spor, yeme-içme ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Atatürk Kültür Parkının içerisinde doğal yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları, uçurtma alanları, spor aletleri bulunan sportif alanlar, dinlenme alanları, manzara seyretme alanları, küçük hayvan dostlarınızı getirebileceğiniz alanlar, çay bahçeleri, kafeler ve her bütçeye uygun yemek hizmeti sunan restoran ve bistrolar bulabilirsiniz.

Antalya şehrinin adeta birbiri içine geçmiş parklardan oluşan bu kısmı yerel halkın yaz- kış, gece- gündüz, çoğunlukla hafta sonları uğrak yerlerinden olmaktadır. Atatürk Kültür Parkı, hem bireysel hem ailenizle gidebileceğiniz kaliteli ve keyifli saatler vaat eden alternatif bir rota hüviyetindedir. içerisinde uzun saatler geçirebileceğiniz oldukça geniş bir alanı kapsayan Atatürk Kültür Parkı kültür- sanat ve tarih açısından da önem taşıyan Antalya Arkeoloji Müzesi, Cam Piramit, Kaleiçi ve Kaleiçi Marinaya yakın mesafelerdedir. Ayrıca etrafı ağaçlarla çevrili içinde minik göletler bulunan Kuğulu Park, yine içinde Antalya'yı ilk fetheden I.Gıyasettin Keyhüsrev anıtı, amfi tiyatro, küçük şelaleler ve havuzlar bulunan Yavuz Özcan Parkı ile Recep Bilgin Parkı, Mehmetçik Parkı, Tophane Parkı ve Karaalioğlu Parkı da yakın çevresinde görmekten keyif alacağınız yerler arasındadır.

Atatürk Kültür Parkı Resimleri

atatürk kültür parkı banner

Atatürk Kültür Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler