Beldibi Gizli Koy (Çöplük Koyu)

Antalya Beldibi Gizli Koyu, Konyaaltı ilçesine bağlıdır. Kemer ilçesine de yakın olan koy Beldibi beldesinde yer almaktadır. Halk arasında gizli koy olarak bilinse de Harita Çöplük Koyu olarak geçmektedir. Koy adını gizli saklı kalmış olmasında almaktadır. Antalya -Kemer yolu üzerinde yer alan koyun girişi de adı gibi gizlidir.

Hafif patika çakıl karışık bir yoldan aşağıya bir iniş gerçekleştirmek gerekiyor Gizli Koya giderken, ancak muhteşem manzarası ve Maldivleri andıran suyu ile çekilen bütün zorluklara değdiğini de söyleyebiliriz. Çöplük Koyu (Gizli Koy) Antalya’da yüzülecek özel yerlerden birisidir. Suyun sıcaklığı Antalya genelinde ki denizlere göre biraz daha serindir, berraktır ve mavinin bir çok tonunu içinde barındırmaktadır.

Gizli Koy (Çöplük Koyu) ’da Neler Yapılabilir?

Beldibi gizli koyda günü birlik vakit geçirilebileceği gibi, kamp yapma imkanı da vardır. Ailecek piknik yapabilir serin ve berrak suyunda yüzebilirsiniz. Kamp yapmak isteyen arkadaşlar için Çöplük Koyunda işletme yoktur, tuvalet ve duş imkanı yoktur. Bolca güzel manzara ve doğa harikası vardır. Yine koyun hemen yanında Beldibi Mağarası vardır. Her zaman söylediğimiz gibi Antalya’nın bu cennet yerlerinde çöplerimizi yanımızda götürmeyi unutmayalım.

Gizli Koy (Çöplük Koyu) Nerede? Yol Tarifi

Çöplük Koyu halk arasında bilinen adı ile Gizli Koy, Antalya -Kemer kara yolu üzerinde Beldibi Mahallesinde yer almaktadır. Kemer ilçesinin Beldibi mahalle çıkışında sağa giden yoldan giriyoruz, Yolun sonu bizi beton bariyerler ile kapalı bir alana getiriyor. Burada arabamızı park edip beton bariyerler ile kapalı yoldan yaklaşık 1 km yürümemiz gerekiyor. Bu yolun sonuna doğru bir tünel göreceksiniz tünelinde içinde geçiyoruz ve tünelin bitiminde sağ tarafta aşağıya doğru bir patika yol inmektedir. Buradan aşağıya küçük bir iniş yaparak Gizli Koy’a ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın En İyi 10 Koyu

Gizli Koy (Çöplük Koyu) Resimleri

beldibi gizli koy
beldibi gizli koy
beldibi gizli koy
beldibi çöplük koyu
beldibi çöplük koyu
beldibi çöplük koyu

Gizli Koy (Çöplük Koyu) Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Plajlar Ana Sayfa

Kemer Gezilecek Yerler