Darıbükü Kanyonu (Manavgat)

Darıbükü Kanyonu, Antalya Manavgat ilçesi sınırları içinde ki Karabucak köyünde yer almaktadır. Antalya Merkeze uzaklığı 80 km’dir. Ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Köyden kanyona ulaşım ise 30 dk sürer. Bunun sebebi orman ve yayla yolu olduğu için asfalt yol yoktur.

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

Darıbükü Kanyonu Nerede?

Darıbükü Kanyonu Yol Tarifi; Antalya’dan Manavgat yönüne devam edin. Serik içesini geçtikten sonra Taşağıl beldesine geçiş yaparak Beşkonak yolunu takip edin. Sağırin köyünü geçtikten 3 km sonra Karabucak Köyü yoluna devam edin.

Darıbükü Kanyonu yolu resimli anlatım;

darıbükü kanyonu nerede
darıbükü kanyonu ulaşım
darıbükü kanyonu yol tarif

Darıbükü Kanyonu Özellikleri

Antalya Merkeze uzak olduğu için kanyon pek bilinmemektedir. Kanyona ulaşınca akarsuyun rahatlıkla başka yerden kendisine yol açabilme imkanı varken, zoru seçip dağı nasıl ikiye ayırdığına şahit olacaksınız.

Kanyon uzunluğu tahmini 250-300 m’dir. Kışın suyun debisi yüksek olduğu için kanyon içinde yürüyüş yapılamaz. İlk bahar ve yaz aylarında debi düştüğü için rahatlıkla gezilip görülebilir. Kanyonun olduğu bölgede köylülerin yayla evleri ve hayvanları (inek, keçi, at vb.) bulunmaktadır. Özellikle köye ulaştıktan sonra yolda giderken dikkatli ve yavaş gitmenizi öneririz. Yol derin bir vadi yamacında yer almaktadır! Ayrıyeten yolda tomruk ve odun nakliyesi yapan kamyonlara denk gelebilirsiniz! Yolun bazı fotoğrafları görsel olarak paylaşılmıştır.

Kaynak ve Fotoğraflar: @gocebe.yoruk

Darıbükü Kanyonu Resimleri

darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu
darıbükü kanyonu

Darıbükü Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa