Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya il merkezine yaklaşık 10 km. mesafede olup, ilin kuzeydoğusunda kalan Kepez Şelale Mahallesinde yer alır. Antalya Havalimanı ile Düden Şelalesi arasındaki mesafe yaklaşık olarak 12,5km’dir. Düden Şelalesi, Antalya'yı simgeleyen popüler tabiat güzelliklerindendir. Düdenbaşı denilen mevkiide Kepez hidroelektrik santralından gelen su, 40 metre yükseklikten aşağıya dökülür. Ana kaynağı ise Kırkgözler mevkisinden doğmaktadır.

Şelale, Aşağı Düden ve Yukarı Düden olmak üzere iki kola sahiptir. Piknik ve mesire alanları da yer alan doğa harikasının çevresinde, etrafında doğa yürüyüşleri gerçekleştirip güzel fotoğraflar çekebileceğiniz gibi kahvaltı mekanları, ayrıca da çeşitli restoranlar, kafeler ve dinlenme alanlarında da güzel vakit geçirebilirsiniz.

Antalya'nın En Güzel Şelaleleri

Düden Şelalesi Ulaşım

Düden Şelalesi Ulaşımına değinmek gerekirse; Antalya şehirinden özel araç ile ulaşım yaklaşık 24 dakika sürmektedir. Düden Şelalesine toplu taşıma araçları ile ulaşmak içinse VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69 nolu Antalya Belediyesine ait otobüsleri kullanabilirsiniz. Özel ulaşım için hemen şelalenin girişinde yer alan Düden Taksi durağından da faydalanabilirsiniz. 524 ve 524A Nolu belediye otobüsleri ile hem Düden Şelalesine hem de Kurşunlu şelalesine ulaşmak mümkündür.

Düden Şelalesi park alanında yeşillikler içinde akan suların çevresinde ayrıca büfe, hediyelik eşya dükkanları, fotoğraf makinesi pili, kitap, harita alabileceğiniz dükkanlar ve wc de bulunmaktadır.

Düden Şelalesi Ulaşım

Düden Şelalesi Resimleri

düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi
düden şelalesi

Düden Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa