Geyikbayırı Şelalesi

Geyikbayırı Şelalesi Antalya ilinin Konyaaltı ilçesine bağlı Geyikbayırı köyünde yer almaktadır. Halk arasında “Geyikbayırı Su Kenarı” olarak da bilinmektedir. Gizli kalmış bir bölge olan Geyikbayırı Şelalesi, Likya yolu başlangıç noktasından girilerek içeri doğru araçla çakıl yoldan kısa bir sürüş ile ulaşılmaktadır.

Geyikbayırı suyunda kamp, piknik ve mangal, yüzme, balık tutma gibi aktiviteler yapılabilmektedir. Ailecek hafta sonunu Antalya’nın sıcağından kaçarak Geyikbayırı Şelalesinde geçirebilirsiniz. Gün boyu gölge olan yer, temiz havası ve gizli kalmış güzelliği ile görenleri etkilemektedir.

Geyik Bayırı Şelalesinde Neler Var?

Geyikbayırı şelalesi doğanın içinde el değmemiş doğal bir ortamdır. İşletme ve tuvalet yoktur. Kamp için elverişlidir ancak gece ormana yabani hayvan inme olasılığı da mevcuttur. Piknik ve mangal için oldukça elverişlidir. Yüzmek için oldukça serin suyu Antalya’nın sıcak yaz aylarında insanı kendine getirmektedir. Balık tutmak içinde uygun yerleri vardır. Tüm doğa severlerden beklentimiz çöplerini giderken yanlarında götürmeleridir. Yine sağ taraftaki dağın yamacında Geyikbayırı Mağarası bulunmaktadır, buraya yürüme ulaşım yoktur ancak izlemek ve fotoğraf çekmek mümkündür.

Antalya'nın En Güzel Şelaleleri

Geyikbayırı Şelalesi (Su Kenarı) Yol Tarifi?

Geyikbayırı Şelalesi, Antalya Konyaaltı Geyikbayırı Mahallesi ile Akdamlar Mahallesi arasında yer alan Likya Yolu Başlangıç Noktasından giriş yapılarak ulaşılmaktadır. Likya Yolu Başlangıç tabelasının yanından aşağıda bir patika yol inmektedir, bu yol sizi Geyikbayırı şelalesine götürür. Yolun sonunda su yatağı sizi karşılar, su yolun üstünden akmaktadır ve yarım karış derinliğe sahip olduğu için buradan araçlarda geçebilmektedir. İsterseniz aracınızı suyu geçmeden de bırakabilirsiniz.

Geyikbayırı Şelalesi Resimleri

geyikbayırı şelalesi
geyikbayırı şelalesi
geyikbayırı şelalesi
geyikbayırı şelalesi
geyikbayırı şelalesi
geyikbayırı şelalesi

Geyikbayırı Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler