Güver Uçurumu Kanyonu

Güver Uçurumu Kanyonu Antalya Korkuteli Karayolu üzerinde Döşemealtı İlçesi'nde Düzler Çamı Milli Parkı (Piknik Alanı) sınırları içinde yer alır. Güver Kanyonu yüzey suyunun karstik araziyi aşındırması ile 1 milyon yılda oluşmuş 115 metre yüksekliğinde yaklaşık 2 km uzunluğundadır. Yazın içindeki dere kurudur, su bulunmamaktadır. Antalya şehir merkezine yakın ilginç doğal yapısı ve güzelliği ile ziyaret edenleri etkileyen adrenalin arttıran bir yerdir.

Piknik alanı girişinde seyir terasına 10 metreden fazla yaklaşılmasının teklikeli olduğuna dair bir uyarı levhası bulunmaktadır. Açıklama bu kadar olduğu için seyir terasının kendisinin mi veya bulunduğu yerin mi (toprak kayması açısından) tehlikeli olduğu anlaşılmamaktadr. Piknik alanı yaz döneminde piknik için geçici süre kapalı olduğu için alanın girişinde görevli bulmakta mümkün olmamaktadır. Güver Uçurumu'na giden yol ve uçurumun olduğu bölge hem ıssızlığı hemde piknikçilerin bıraktığı çöpler yüzünden gidenler üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Orman İişetmesinden burası hakkında bilgi ve gerekiyorsa izin aldıktan sonra ziyarete gitmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz.

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

Güver Uçurumu Kanyonu Ulaşım;

Antalya çıkışında Korkuteli sapağından 7 km sonra (Antalya-Korkuteli Karayolu) gelen döner kavşakta (Antalya yönünden geldiğinizde) "Güver Uçurumu" tabelasını göreceksiniz. Bu kavşaktan geri dönerek yan yola girip "Düzler Çamı Milli Parkı" girişinden girmeniz (açıksa)gerekmektedir. Girişten sonra orman içinde toprak bir yoldan yaklaşık 3,5 km gittikten sonra kanyona ulaşıyorsunuz. Güver Uçurumu Kanyonu Antalya şehir merkezine 21 km uzaklıktadır. Antalya-Korkuteli Karayolunda eğer Korkuteli tarafından gelirseniz "Güver Uçurumu" tabelasını o yöne doğru konan bir tabela olmadığı için göremeyebilirsiniz.

Güver Uçurumu Kanyonu Resimleri

güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu
güver uçurumu kanyonu

Güver Uçurumu Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa