Kapuz Kanyonu

Antalya Konyaaltı sınırları içinde bulunan Kopuz Kanyonu, son senelerin en popüler doğa harikalarından birisidir. Aşağıkaraman mevkiinde bulunan kanyonu Antalya merkezden ulaşım oldukça kolaydır. İki büyük yamacın arasından akan yemyeşil serin ve berrak suyu görenleri büyülemektedir.

Ailecek gidebileceğiniz Kapuz Kanyonu çevresinde araç park etmeye uygun yerler vardır. Yine kanyonun yakınında ailecek piknik yapabileceğiniz oturup dinlenebileceğiniz gölgelik ağaç altları mevcuttur. Kanyonun kenarına kurulan iskeleden kanyonun eşsiz manzarasını seyredebilir, hemen kıyısından serin ve berrak sularına girerek serinleyebilirsiniz. Kapuz Kanyonu aktiviteleri arasında bot veya kano ile kanyonun içine seyahat etmekte mümkün. Bunun için yanınızda bot ve kano getirmeniz gerekiyor. Bölgede herhangi bir işletme mevcut değil, Kapuz Kanyonuna giderken yiyecek içecekten tutun oturmak ve yemek yeme için ihtiyacınız olan her şeyi kendiniz getirmelisiniz.

Her yerde olduğu gibi ne yazık ki Kapuz Kanyonunda da bizi üzen manzaralar vardı, insanlığın doğaya yaptığı kötülüklerin başında gelen yerlere çöp atmak, doğayı kirletmek, bu güzelliklerin değerini bilememek gerçekten çok üzücü. Siz değerli doğa severlere bu vesile ile bir kez daha buradan seslenmiş olalım;

Lütfen çöplerinizi giderken yanınızda götürün!

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

Kapuz Kanyonu Yol Tarifi

Kapuz Kanyonun bu kadar popüler olması ulaşım açısından rahat ulaşılabilir bir konumda olmasından kaynaklanıyor. Kapuz kanyonuna ulaşım oldukça basit olmasıyla beraber bazı kafa karışıklıklarına da gebe. Kanyona yol tarifini eğer navigasyon dan sağlıyorsanız dikkat etmeniz gereken yerler var. Antalya Merkez tarafından kapuz kanyonuna ulaşmak isteyen doğa severler Fethiye-Korkuteli yoluna döndükten sonra navigasyonun sizi yönlendirdiği caddeden içeri (sol tarafa) bir yola giriyorsunuz. Bu yolu devam ettiğinizde haritanın bir yerinde aracınızı park edin buradan yürüyün gibi bir bildiri alıyorsunuz. Orada durmayın o asfalt yolu devam edin yolun bir bölümünde sağda bir tabelada Kapuz Kanyonu sağdan yazıyor ona da aldırmayın, yol viraj olarak aşağıya doğru kıvrılmaya başlıyor ilk virajı geçtikten sonra bir sol bir sağ daha yapıyoruz ve karşımıza gelen toprak yola giriyoruz. Bu toprak yol direk kanyonun yanına sizi ulaştırıyor.

Kapuz Kanyonu Ulaşım Resimleri

kapuz kanyonu yol tarifi
kapuz kanyonu ulaşım
kapuz kanyonu girişi

Kapuz Kanyonu Resimleri

kapuz kanyonu
kapuz kanyonu
kapuz kanyonu
kapuz kanyonu
kapuz kanyonu
kapuz kanyonu

Kapuz Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler