DSİ Karadere Göleti / Konyaaltı

Devlet Su İşleri Karadere Göleti Barajı, Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer almaktadır. Konyaaltı denilince hemen merkezde zannedilmesin, Antalya merkez ile Karadere Göleti arası 46 km, Konyaaltı sahili ile Karadere Göleti Barajı arası 41 km’dir. Yolun büyük bir bölümü virajlı köy yolu olduğu içinde her iki yerden de gölete yol özel araçla bir saat kadar sürmektedir.

Karadere Göleti yüksek bir kesimde bol temiz hava ve yemyeşil ormanlar ile çevrilidir. Gölün kendine has bir suyu ve berraklığı vardır. Manzara etkileyici ve sakindir. Ailecek Karadere Göleti gezisi yapabilir, göl kenarında piknik yapabilir, serin suyunda yüzebilirsiniz.

Karadere Göletinde Neler Var?

DSİ Karadere Göleti Antalya merkezden 1 saat uzaklıkta, sessiz sakin bir bölgede ve oldukça yüksek bir arazide yer alır. Çevrede ve yakında bir işletme yoktur. Tuvalet yoktur. Piknik yapacak alanlar vardır ancak çeşme de yoktur. Gece kalmak kamp yapmak isteyen arkadaşlar için, sessiz sakin bir yerdir ancak yüksek rakımda yer aldığı için geceleri havanın soğuk olabileceğini unutmamanızda fayda var.

Antalya'nın En Güzel Barajları

Karadere Göleti Yol Tarifi

Karadere Göletine gitmek için, Antalya merkezden Doyran Göleti istikametine gelebilirsiniz. Google Haritalarda DSI Karadere Göleti Antalya Konyaaltı olarak işaretlidir. Akdamlar ve Çağlarca yönüne devam ederken yolun büyük bir bölümü virajlı ve tırmanmadır. Son bölümler stabilize yoldur ancak gölete kadar her araç rahatlıkla gidebilir.

Antalya'nın En Güzel Gölleri

Karadere Göleti Resimleri

karadere göleti
karadere göleti
karadere göleti
karadere göleti
karadere göleti
karadere göleti

Karadere Göleti Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Konyaaltı Gezilecek Yerler