Kumluca Mavi Bayraklı Plajlar

Kumluca Mavi Bayraklı Denizler

Kumluca, Antalya ili sınırları içerisinde konumlanmış, doğal güzellikleri, tarihi eserleri ve muhteşem koyları ile yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgi gösterdiği bir tatil beldesidir. Kumluca, diğer ilçelere yakınlığından dolayı günübirlik ziyaretçilerin de fazla olduğu bir konumdadır. Kumluca bölgesinde yer alan koy, mavi bayraklı plajlar ve beachler sayesinde tatilcilere keyifli zamanlar vadetmektedir. Torosların eşsiz manzarasına sahip olan Kumluca ilçesi, yemyeşil bitki örtüsünün Akdeniz’in mavi suları ile buluştuğu benzersiz bir güzelliğe sahiptir. Kumluca, bölgedeki yapılaşmanın az olmasından dolayı, bakir koyları ile öne çıkmaktadır. Hafta sonları yerel halk tarafından ziyaret edilen mesire yerleri, piknik yapıp eğlenmek için uygundur. Bunun yanında doğa yürüyüşü, kampçılık, olta balıkçılığı gibi etkinliklere uygun ortamlar da yer almaktadır. Kumluca tatilinizde Olympos Antik Kenti’ni de gezebileceğiniz sahil, ince kumlarla yer yer çakıl taşları ile kaplıdır. Denizi berrak ve temiz ve olup, birçok farklı deniz canlısını görebileceğiniz doğallıktadır. Denizinin derin olmamasından dolayı özellikle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilen plajı, aynı zamanda caretta carettaların üreme alanı üzerinde bulunduğu için özel koruma niteliğindedir.

Kumluca’ya bağlı Adrasan plajına ulaşım özel araçlarla veya Adrasan minibüsleriyle sağlanmaktadır. Adrasan Sahili, ilçe merkezine yaklaşık 29 km mesafede olup, oldukça popülerdir. Adrasan plajının sağ kısmı ince kumlarla; sol kısmı çakıl taşlarıyla kaplıdır. Kamp ve piknik alanları bulunan sahilde olta balıkçılığı ve yamaç paraşütü gibi sporlar da yapılabilmektedir.

Olympos Plajı’na oldukça yakın bir mesafede bulunan bir diğer popüler plaj ise Porto Ceneviz Koyudur. Bakir, sessiz ve temiz olan koya ulaşım tekneler aracılığı ile yapılmaktadır. Denizinin oldukça berrak ve durgun olduğu koy, ince kumlu sahili, eşsiz manzarası ve ortamı ile birlikte bölgede denize girilebilecek en huzurlu yerlerdendir. Denizi derin olduğu için sadece iyi derecede yüzme bilenlere önerebileceğimiz koy çevresinde mesire ve kamp alanları da bulunmaktadır.

Kumluca Mavi Bayraklı Plajlar
İlçe Mahalle Adres
Kumluca Kumluca Fener Halk Plajı
Kumluca Kumluca Beykent Halk Plajı
Kumluca Mavikent Şah inn Paradise Tatil Köyü
Kumluca Mavikent Kumluca Kent Parkı Halk Plajı
 

Antalya İlçeleri Mavi Bayraklı Plajları

 
 
 
Kumluca gezilecek yerler

Kumluca Gezilecek Yerler

Kumluca'nın gezilecek en iyi 12 yeri.

Devamı

antalya plajları

Antalya Plajları

Antalya'nın en güzel plajları.

Devamı

antalya halk plajları

Antalya Halk Plajları

Antalya'nın ücretsiz halk plajları.

Devamı

antalya koyları

Antalya Koyları

Antalya'nın en güzel koyları.

Devamı