Saklıkent Kayak Merkezi

Akdeniz Bölgesi’nin en popüler illerinden biri olan Antalya sınırları içerisine ve Toros Dağlarının eteklerindeki Bubi Dağı’nda kurulmuş olan Saklıkent Kayak Merkezi, bölgenin kış turizmine en iyi şekilde hizmet etmektedir. Antalya Havalimanı’na 44km Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminaline ise yalnızca 49km uzaklıkta bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, şehir merkezine ise 35km mesafededir. Aralık ve Nisan ayları arasında sezon kabul edilen ve ortalama 4 ay boyunca kayak yapma imkanı bulunan Saklıkent Kayak Merkezi’nin yüksekliği 2550metredir. Kar kalınlığı sezonda zirve noktasında 5metreyi bulmaktadır. Şubat ayının sonundan itibaren ziyaretçiler, Akdeniz iklimi nedeniyle aynı günde hem kayak yapabilme hem de Antalya plajlarında denize girme olanağı bulabilmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezi Pistler ve Özellikleri

Saklıkent Kayak Merkezi’nde profesyonel, orta ve amatör zorluk derecesinde 4 farklı pist yer almaktadır. Kırmızı pist, en profesyonel seviye kayakçılar için olup bu pistin dik yokuşları ve sert virajları vardır. İkinci pist siyah pist olup dik yokuşlara sahip fakat virajı olmayan, zorluk derecesi daha düşük bir pisttir. Kırmızı ve siyah pistlere ziyaretçiler saatte 800 kişiyi zirveye çıkarabilen Karakaya Telesiyej ile çıkmaktadır. Mavi pist Saklıkent Kayak Merkezindeki orta zorluk seviyesine sahip hafif eğimli bir pisttir. Pist uzunluğu 1500 metre olup ziyaretçiler bu piste ulaşmak için T bar teleski kullanmaktadır. Bu teleski ile ayakta lift şeklinde başlama noktasına kolayca ulaşabilmektedir. Son olarak sarı pist ise amatör ve yeni başlayan kayakçılar için uygun olan 300metre uzunluğunda eğimsiz bir pisttir. Baby lift ile çıkılan sarı pistte, isteyen ziyaretçiler snowboard ve kayak hocalarından destek alabilmektedir. Ayrıca kızak pisti adı verilen bölümde kiralanabilen kızaklarla oldukça eğlenceli vakit geçirilebilmektedir.

Saklıkent Kayak Merkezinde 500 adet dağ evi, 5 yıldızlı konfora sahip konaklama tesisi, kafe-restoranlar, bar ve eğlence yeri ile kayak malzemelerinizi kiralayabileceğiniz kayak odası hizmet vermektedir. Bunların haricinde ilgilenen ziyaretçiler için belirtelim Sakılkent'te TÜBİTAK'ın astronomik incelemelerini gerçekleştirdiği bir de gözlemevi bulunmaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi Ulaşım

Antalya şehir içinden 5M Migros önünden servis araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Sabah 8’de kalkan servis akşam 16’da geri dönmektedir. Özel aracı ile gidecek ziyaretçiler için Uncalı yönünden Çakırlar/Doyran istikametine devam edip, Tübitak Gözlem Merkezi tabelalarını takip ederek Saklıkent Kayak Merkezi’ne ulaşabilirler.

Korkuteli'nde yer alan Saklıkent Kayak Merkezine Türkiye'nin her yerinden Korkuteli Otobüs Bileti alarak ulaşabilirsiniz.

(2024) Saklıkent Kayan Merkezi Fiyatları

Saklıkent Kayak Merkezi Giriş Ücretleri;
Yetişkin: 100 TL
12 Yaş Çocuk: 75 TL

Saklıkent Kayak Merkezi Ekipman Fiyatları;
Kayak Takımı Kıyafeti: 200 TL
Kask Ücreti: 110 TL
Gözlük Kiralama: 75 TL
Komple Kayak Takımı: 350 TL
Sadece Kayak Takımı: 200 TL
Snowboard Takımı Kiralama: 350 TL
Sadece Snowboard: 300 TL

2024 Yılı Saklıkent Kayak Merkezi Skipass Fiyatları;
Skipass: Kayak merkezlerinde bulunan ulaşım araçlarına verilen isimdir.
Örnek: Teleferik, Telesiyej, Teleski.
Hafta İçi 5 Biniş: 250 TL
Hafta Sonu 5 Biniş: 300 TL
Hafta İçi 10 Biniş: 400 TL
Hafta Sonu 10 Biniş: 450 TL
Hafta Sonu 20 Biniş: 500 TL
Aylık Üyelik: 1.050 TL
Yıllık Üyelik: 3.000 TL

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kayak Merkezi Resimleri

saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi
saklıkent kayak merkezi

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Kaş Gezilecek Yerler