Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu Alanya'da bulunur. Aşanya şehir merkezine 45,1 km uzaklıkta olup yolculuk yaklaşık 59 dakika civarında sürmektedir. Sapadere Kanyonu yoluda en az kanyonun kendi kadar etkileyici ve güzel manzaralara sahiptir. Sapadere Kanyonuna giderken Torosların kalbine seyahat ettiğiniz hissine kapılırsınız. Buda yolculuğunuzu sıkıcı olmaktan çıkarmaktadır.

Sapadere Kanyonu'nu bu günkü haline getiren kişi Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'dır. 2008 yılında Alanya Orman İşletme Müdürlüğü ve Sapadere Köyü Muhtarlığı ile birlikte bu doğa harikası alanı düzenleyerek Türk Turizminin hizmetine sunmuştur. Kanyon içinde yürüyüş yolunun sonunda yer alan şelale ile doğal havuz resim çekmek veya çektirmek için en güzel noktalardan biri.

Sapadere Kanyonu Yol Tarifi

Sapadere Kanyonuna ulaşım özel turlar ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Tarifeli sefer yoktur. Demirtaş beldesi ise kanyona 15 km mesafede olup kanyona ulaşım sağlamaktadır.

750 metre uzunluğundaki kanyonun girişinde aracınız rahatlıkla park edebileceğiniz bir alan, yapay göletler, tek bir lokanta, piknik alanı ve hediyelik eşya satış yeri vardır. Giriş ücretlidir.

Alanya'da yer alan Sapadere Kanyonuna Türkiye'nin her yerinden Alanya Otobüs Bileti alarak ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın En Güzel Kanyonları

2024 Yılı Sapadere Kanyonu Giriş Ücreti

Sapadere Kanyonu 2024 yılı giriş ücreti 60 TL'dir.

Antalya'nın En Güzel Şelaleleri

Sapadere Kanyonu Resimleri

sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu
sapadere kanyonu

Sapadere Kanyonu Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa

Alanya Gezilecek Yerler