Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Antalya İlinin Manavgat İlçesinde Manavgat Çayı üzerinde bulunan ülkemizin en ünlü şelalelerinden birdir. Yılda yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Manavgat Şelalesi Manavgat İlçe Merkezine yaklaşık 4 km uzaklıktadır. Şelale Antalya'ya 76 km, Side'ye 8 km, Alanya'ya ise 62 km uzaklıktadır. Manavgat Şelalesi'nin gürül gürül akıp dökülen suları görenleri büyüleyen bir manzara yaratır.

İlçe merkezinin kuzeyinde kalan Manavgat Şelalesi Manavgat Çayının her iki tarafındanda ziyaret edilebilmektedir. Fakat esas ziyaret yeri Manavgat Belediyesi tarafından yeni çevre düzenlemesi yapılan ücretli girişe sahip park alanıdır. Çınar ağaçlarıyla kaplı parkta şelaleyi çok iyi görebileceğiniz seyir terasları, restoran, büfe, hediyelik eşya satış yerleri ve tuvaletler bulunmaktadır. Bu park alanına giderken Manavgat Çayının sol tarafından yukarı çıkmanız gerekir. Çayın sağ tarafında kalan yoldan şelaleye giderseniz bu kısımda herhangi bir seyir terası tesis yoktur.

Manavgat Şelalesine özel araç, taksi ve Manavgat Şehir Merkezinden kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz. Manavgat Çayı'nın bu bölgelerinde piknikde yapılmaktadır.

Manavgat Şelalesi Ulaşım

Manavgat Şelalesi Manavgat'ta yer alır. Manavgat Otobüs Bileti alarak şelaleye ulaşabilirsiniz.

Manavgat Boğazı >

Antalya'nın En Güzel Şelaleleri

Manavgat Şelalesi Resimleri

manavgat şelalesi
manavgat şelalesi
manavgat şelalesi
manavgat şelalesi
manavgat şelalesi
manavgat şelalesi

Manavgat Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Ulaşım Haritası

Haritayı Göster

Doğal Güzellikler Ana Sayfa